https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Apple Watch modellerinde ChatGPT dönemi!

Apple Watch modellerinde ChatGPT dönemi!

OpenAI tarafından oluşturulan ChatGPT, kullanılmaya başlandığı günden itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Hemen hemen tüm komutları yerine getirebilen chatbot, kısa sürede birçok kişinin kalbini kazanmayı başardı. Peki ya Apple Watch kullanırken Siri yerine ChatGPT’den yardım alsak?

Apple Watch modellerinde ChatGPT dönemi

Bu artık Petey adlı bir uygulama ile mümkün. App Store’da bulunan yeni uygulama, Apple Watch’unuzdaki metin veya ses girişi yoluyla bir OpenAI sohbet robotuyla iletişim kurmanıza olanak tanır. Bu uygulama ayrıca, saatinizi her kullandığınızda ChatGPT’yi otomatik olarak etkinleştiren bir arayüz sağlar.

Böylece Apple Watch üzerinden Siri yerine ChatGPT ile iletişim kurmak mümkün oluyor. ChatGPT’nin Petey aracılığıyla ürettiği yanıtların genellikle herhangi bir dijital asistanın yapabileceğinden daha etkileyici olduğunu tahmin etmek zor değil. Bu sayede daha kapsamlı bir asistana sahip olursunuz.

Siri’ye ciddi bir alternatif olan bu uygulama ile Text to Speech sayesinde cevapları yüksek sesle duyabiliyorsunuz. ChatGPT ile etkileşimlerin sonucunu yazıp e-posta veya sosyal medya aracılığıyla paylaşmak da mümkündür.

Eskiden watchGPT olarak bilinen uygulama, marka politikaları nedeniyle kaldırıldı. Hidde van de Ploeg tarafından geliştirilen ve App Store’da listelenen Petey’s şu anda 4,99 ABD dolarıdır. watchOS 9 gerektiren yeni uygulama, Apple Watch Series 4 ve sonraki modellerde çalışabiliyor. Uygulama şu anda 14 farklı dili destekliyor ve zaman içinde daha fazla özelleştirme bekleniyor.

Geçen yılın sonunda hayatımıza giren ChatGPT, tüm alışkanlıklarımızı tepeden tırnağa değiştirecek gibi görünüyor. Petey uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın