medyauzmani.com

Apple Watch, AssistiveTouch ile su altında kullanılabilir


Birçok cihazda olduğu gibi Apple Watch modellerinin ekranları su altı dokunmatik özelliğini kaybediyor. Bir kullanıcı, AssistiveTouch özelliği ile Apple Watch Ultra’yı su altında aktif olarak kullanabildi.

Apple, yıllardır iPhone ve iPad modellerinde aktif olarak kullanılan AssistiveTouch özelliğini WatchOS 8 ile akıllı saatlerine getirdi. Dahili hareket sensörleri kullanma avantajı; Gelen bir aramayı cevaplamanızı, ekrandaki imleç yardımıyla gezinmenizi, işlem menülerini açmanızı sağlar. Kullanıcılar bu işlemleri ekrana dokunmadan el hareketleri ile gerçekleştirebilmektedir.

Apple Watch, AssistiveTouch sayesinde su altında kullanılabilir

Birinci nesil Apple Watch modelinden başlayarak şirketin ürettiği tüm akıllı saatler su altında çalışabiliyor. Apple, Watch Ultra modeliyle bu özelliği bir üst seviyeye taşımayı başardı.

Apple Watch, AssistiveTouch sayesinde su altında kullanılabilir

Yüzme eğitimi için Apple Watch Ultra modeli satın aldığını kaydeden Raphael Zeer, aksiyon butonu ile gerçekleştirilen aksiyonların sınırlı olduğunu doğruladı. Suya daldırdıktan sonra dokunmatik ekranın çalışmaması nedeniyle AssistiveTouch özelliğini denediğini söyleyen Zeer, bu şekilde tüm fonksiyonları gerçekleştirebildiğini açıkladı.

AssistiveTouch adı verilen erişilebilirlik özelliği, kullanıcıların dokunma veya kaydırma gibi el hareketlerini kullanarak sistem arayüzünde gezinmesine olanak tanır. AssistiveTouch’ın şaşırtıcı bir şekilde sorunsuz çalıştığını kaydeden Zayer, “Bunun mümkün olacağını hiç düşünmemiştim. Ama su üzerinde olduğu kadar iyi çalışıyor.” açıklamalar yaptı.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Apple Watch Ultra’nın özellikleri

Apple Watch Ultra, yüzme ve dağcılık gibi sporlarla ilgilenen kullanıcılar için yeni özelliklerle duyurdu. -20 ile 55 derece arasında çalışma sıcaklığına sahip Apple Watch Ultra, ekstrem sporlar için tasarlandı.

Apple Watch Ultra, MIL-STD sertifikasına sahiptir – 810H askeri standartlara uygundur.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde ve SDN forumunda paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın