medyauzmani.com

Apple, TikTok’ta viral olan uygulamayı kaldırdı!

Apple, geçtiğimiz günlerde TikTok’ta viral olan başka bir uygulamayı App Store’dan kaldırdı. iPhone arayüzünü iPod’a dönüştürün retro ipod Adı geçen uygulama, App Store’dan kapatıldı. TikTok’ta viral olan Retro Pod videoları 5 milyondan fazla görüntülendi.

iPhone’u iPod’a dönüştüren uygulama, App Store’dan kaldırıldı

iPhone’un arayüzünü iPod’a çeviren Retro Pod, Aralık ve Ocak aylarında sosyal medyada gündem oldu. Ancak Retro Pod’un App Store’dan kaldırıldığı bildirildi. Uygulamanın kapatılma nedeni henüz netlik kazanmasa da spekülasyon yapmak zor değil. Apple, ürünlerini kopyalayan uygulamalara karşı katı politikalara sahiptir.

Retro Pod’un çok başarılı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Analitik firması Sensor Tower’a göre uygulama, Ocak ayının ilk haftasında 275.000’i olmak üzere iOS’ta yaklaşık 500.000 indirmeye ulaştı. 8 Ocak’ta kaldırılmadan önce ABD’deki müzik uygulamaları arasında 11 numaraya ulaştı.

iPod’u yeniden ön plana çıkaran uygulamalar, zaman zaman App Store’da ortaya çıktı. Örneğin 2009’da iClassic piyasaya sürüldü. 2019’da Android’de farklı bir retropod uygulaması yayınlandı ve iPod.js web sitesi iPod olarak piyasaya sürüldü.

Teknoloji dünyası iPod’u hala popüler bir cihaz olarak görse de Apple için nostaljik bir cihazdan başka bir şey değil. Katı politikaları olan Apple, iPod’un bir iOS uygulamasıyla geri gelemeyeceğini belirtir. Apple böyle bir uygulamayı yayınlamaya karar vermedikçe, gerçek bir iPhone-iPod uygulamasının hayatta kalması pek olası değildir.

Konuyla ilgili ne Retro Pod’un geliştiricisinin ne de Apple’ın herhangi bir açıklama yapmadığını belirtelim.

Peki Apple ve TikTok’a gelen ünlü uygulama yasakları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın