https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Apple sürprizleri: katlanabilir iPhone “zırhlı” olacak!

Apple sürprizleri: katlanabilir iPhone “zırhlı” olacak!

Katlanabilir akıllı telefon pazarı her geçen gün büyüse de Apple’dan henüz bir hamle gelmedi. yıllarca katlanabilir iPhone Çalıştığınız şirket etkileyici bir patent başvurusunda bulundu. Buna göre düşürüldüğünü anlayan iPhone, ekranlarını koruyan bir mekanizmaya sahip olacak.

Katlanabilir iPhone, düşme algılama özelliğiyle otomatik olarak korunacaktır

yeni elma iPhone Katlama Üzerinde çalıştığınızı biliyoruz. Yakın tarihli bir patent başvurusu raporu, şirketin cihazlarını düşmelere karşı korumanın yollarını aradığını gösteriyor. “Ekran Kendi Kendini Kilitleme ve Düşme Tespitini Kullanan Ekran Koruma Teknolojileri” başlıklı uygulama, düşme durumunda ekran hasarını en aza indirecek bir mekanizmayı açıklıyor.

Patent açıklamasına göre cihaz, iPhone’un ne zaman düşürüldüğünü algılayacak hızlanma gibi Bir sensör olacak. Bu sensör, “elektronik olarak ayarlanabilen kilit” sinyali vererek telefonu kapatacak ve böylece düşme durumunda ekranın etkisini azaltacaktır.

Patent başvurusunda, iPhone ekranının kısmen açık kalabileceği veya mekanizmanın yere çok yakın olması durumunda tam olarak kapanmayabileceği belirtiliyor. Ancak düşmenin etkisi doğrudan ekranda hissedilmek yerine kasada hissedileceği için ekranın katlanması koruma sağlayacaktır.

Ayrıca patent belgesi Düşme koruması sensörü detaylandırma Dahili mekanizmanın otomatik olarak kapanması için, düşme oranının önceden belirlenmiş bir eşiğin üzerinde olduğunu algılaması gerekir. Ancak mekanizmanın onu tamamen kilitleyecek kadar hızlı olup olmayacağı belli değil.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Düşmeye karşı koruma mekanizmasına ek olarak, Apple katlanabilir iPhone’u piyasaya sürdü. Yeni menteşe teknolojisi Ayrıca kontrol edin. Patent başvurusuna göre cihaz, normal bir menteşe yerine açıldığında birbirine bağlanan iki ayrı ekrandan oluşabilir.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın