medyauzmani.com

Apple, Smart Stand adlı bir ev iPad’i üretecek

Apple dün HomePod’u yeni bir ürün olarak tanıttı. Ve bugün ortaya çıkan habere göre teknoloji devi, ev aksesuarları alanında hiç piyasaya çıkmamış bir ürün için pazara gidiyor. Apple’ın şu anda Smart Stand olarak adlandırılan üzerinde çalıştığı ev iPad’inin ilk detayları neler? Gelin hep birlikte habere göz atalım.

Apple’dan evin iPad’i geliyor: Smart Stand

Şirket, dün herhangi bir faaliyette bulunmadan yeni HomePod modelini tanıttı. Bugün Bloomberg tarafından ortaya çıkarılan raporlara göre Apple, akıllı ev serisi ürünlerini genişletecek. Şirket, bu alanda da Google ve Amazon ile rekabet edecek.

Google’dan Nest Hub

Bir Bloomberg raporuna göre Apple, bütçeye uygun iPad formatında ışıkları ve termostatları kontrol edecek bir ürün geliştiriyor. Bu ürün tercihe göre duvara monte veya iPad olarak yerleştirilebilmektedir.

Firmanın bu ürünü daha büyük bir ekranla sunma olasılığı konuşuldu. Ancak ilk ürün olduğu için daha küçücük göründüğü ve gerekli fonksiyonların yeterli olduğu belirtiliyor.

Ayrıca Apple’ın işletim sisteminin bir parçası olan Siri’nin kullanım alanları da bu üründe genişleyecek. Siri, kullanım alanındaki son güncellemelerin ardından Google Asistan ve Amazon Alexa’nın gerisinde kalıyor.

Tüm bunların dışında Apple’ın, akıllı hoparlör, FaceTime kamera dahil olmak üzere TV kutusunu bir araya getiren bir ürün üzerinde çalıştığı da tahmin ediliyor. Ancak 2023 yılının başlarında çıkması beklenen ürün ertelendi ve şu an ne zaman geleceği belli değil. Gelecek yıl anılan iPad ev ürünü, bu konuyla ilgili yeni bir haber ve şimdi de Akıllı Stand olarak adlandırılıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’dan ne gibi ürünler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın