https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Apple sınırları zorluyor: iPhone 15 ekran çerçevesi detayları belli oldu!

Apple sınırları zorluyor: iPhone 15 ekran çerçevesi detayları belli oldu!

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, iPhone 14 serisi ile yoluna devam ederken iPhone 15 için hazırlıklarını sürdürüyor.Başlaması beklenen iPhone 15 serisinin ön panelinde büyük değişiklikler planlanıyor. bu yılın son çeyreğinde.

iPhone 15 Ultra yalnızca 1,55 mm çerçeveye sahip olacak

Daha önce birçok kaynak iPhone 15 serisinin daha büyük bir ekrana sahip olacağını duyurmuştu. Yüksek doğruluk haberleriyle tanınır buz DünyasıEkran ayrıntılarını paylaşın. Buna göre iPhone 15 Ultra, sadece 1,55 mm (0,06 inç) çerçevesiyle sahne alacak. Bu değer, iPhone 15’i gelmiş geçmiş en ince akıllı telefon yapacak.

iPhone 15 Ultra ekran

Önceki bilgilere göre elmaOLED panellerindeki büyük iyileştirmeler, yeni nesil iPhone’lara sızacak. Şirketin iPhone 15 modelleri OLED ekranlar 28 nm’lik bir üretim sürecinden geçeceğinden bahsediliyor. Böylece Apple, telefonlarına önemli bir katkı sağlamış oldu. üretkenlik artırmayı planlayın.

iPhone 15 Ultra’nın selefine göre kavisli ekranı ve ince çerçeveleriyle sahne alacağı söyleniyor. Ayrıca seri, boyutlar açısından da iPhone 14 serisi ile aynı kalacak. Bu Apple tasarım fikri, “iPhone, Android’e yaklaşıyor” yorumlarına neden oldu. Ancak, bu sorun onaylanmadı.

iPhone 15 Pro Max ekranı Samsung UDR 2000 panele sahip olacak!

Samsung’un ocak ayında CES23 etkinliğinde tanıttığı UDR 2000 isimli OLED panellerin ilk kez iPhone 15 Pro Max’te kullanılacağı ortaya çıktı. Beklendiği gibi Galaxy S23 serisinde yokken bu ihtimal gündeme geldi.

Tabii bu serideki diğer modeller için geçerli değil. Çünkü Pro modeli kasıtlı olarak sızıntıdan hariç tutulmuştur. Bu da büyük ihtimalle iPhone 14 Pro ekranını kullanacağı anlamına geliyor. Ancak düz versiyonlarda bir gelişme var.

iPhone 15 Ultra ekran

Örneğin iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro’da aynı hap şeklindeki çentiğe ve Dynamic Island özelliklerine sahip olacak. Ama ekranları asla eskisi gibi olmayacak. Çünkü bu iki modelin 60Hz yenileme hızı sunan panellere sahip olacağından bahsedilmişti.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın