medyauzmani.com

Apple kimliğim çalındı! Nasıl kurtarırım?


Günümüzde akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi birçok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. elmatarafından kullanıcılarına sunulan hepsi bir arada Kullanıcı hesabı Apple kimliginizBazı durumlarda, yaramaz insanlar tarafından çalınabilir. Teknoloji devi, müşterilerin böyle bir durum meydana geldiğinde hesaplarını kurtarmaları için kapsamlı bir rehbere sahip. Apple Kimliğim burada çalındı, nasıl geri alabilirim? Sorunun cevabı!

Apple Kimliğim çalındı, nasıl geri alabilirim?

Apple Kimliği, şirketin iWork, iCloud, iTunes Store ve Apple Store gibi hizmetlerinin çoğu için sunduğu herhangi bir e-posta sağlayıcısından müşterinin mevcut e-posta adresiyle çeşitli çevrimiçi sistemlerde oturum açmak için kullanılan bir hesaptır. Ancak yukarıda da bahsedildiği gibi bazı kötü insanların hedefi haline gelebilir.

Apple’a göre, bu tür olaylarda ilk önce hesaplarının saldırıya uğraması durumunda kullanıcılar sorumlu değildir. emin olmak İhtiyaç. Bu noktada bir sonraki adıma geçebilmek için aşağıdaki detayları göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir.

 • Apple Kimliğinizin bilmediğiniz veya yakın zamanda giriş yapmadığınız bir cihazda oturum açmak için kullanıldığına dair bir e-posta veya bildirim alırsanız (örneğin, “Apple Kimliğiniz şurada oturum açmak için kullanıldı: Windows PC’de iCloud”).
 • Herhangi bir değişiklik yaptığınızı hatırlamıyorsanız, Apple’dan Apple Kimliği parolanızı değiştirdiğinizi veya hesap bilgilerinizi güncellediğinizi belirten bir onay e-postası alacaksınız.
 • Cihazınız sizden başka biri tarafından kilitlendi veya Kayıp Moduna alındı.
 • Cihaz, göndermediğiniz mesajları veya silmediğiniz öğeleri görüntüler.
 • Satın almadığınız ürünler için ödemeler veya bildirimler gösteriliyorsa. Kredi veya banka kartı ekstrelerinizde iTunes Store veya App Store’da hatırlamadığınız ödemeler fark ederseniz ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
 • Parolanız artık çalışmıyor, değiştirilmiş veya kilitlenmiş.
 • Hesap bilgilerinizin bir kısmı veya tamamı hatırladığınızdan farklıysa.

Yukarıdaki belirtiler tam olarak içinde bulunduğunuz durumu yansıtıyorsa çalınan Apple Kimliğinizi kurtarmak için bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu noktada aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı tekrar kurtarabilirsiniz.

 1. Apple Kimliği hesap sayfanızda oturum açın. Oturum açamıyorsanız veya oturum açmaya çalıştığınızda hesabın kilitlendiğine dair bir mesaj alırsanız, hesabınızı sıfırlamayı veya kilidini açmayı deneyin.
 2. Apple Kimliği parolanızı değiştirin ve güçlü bir parola belirleyin.
 3. Hesabınızdaki tüm kişisel ve güvenlik bilgilerini inceleyin. Aşağıdakiler dahil, yanlış olan veya hatırlayamadığınız bilgileri güncelleyin:
  • Adınız.
  • Apple Kimliğiniz için birincil e-posta adresi. E-posta adresinizi değiştirmeniz gerekiyorsa, Apple Kimliğinizle kullandığınız özellikleri ve hizmetleri güncelleyin, böylece her biri mevcut Apple Kimliğinizi kullanır.
  • Tüm alternatif e-posta adresleri, kurtarma e-posta adresleri ve telefon numaraları.
  • İki faktörlü kimlik doğrulamayı zaten ayarladıysanız, Apple Kimliğinizle ilişkili cihazlar.
  • Güvenlik soruları ve cevapları. Güvenlik sorularının ve cevaplarının tahmin edilmesinin kolay olduğunu düşünüyorsanız, güvenlik sorularınızı değiştirin.
 4. Apple Kimliğinizle ilişkili tüm e-posta adreslerini kontrol ettiğinizden emin olmak için e-posta adresi sağlayıcınızla iletişime geçin. Apple Kimliğinizle ilişkili e-posta adresleri üzerinde kontrolünüz yoksa, e-posta parolanızı değiştirmeniz veya farklı bir e-posta adresi kullanmanız gerekir.
 5. Apple Kimliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlayın. Bu ek güvenlik özelliği, şifrenizi bilseler bile diğer kişilerin hesabınıza erişmesini engellemek için tasarlanmıştır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın