medyauzmani.com

Apple Car hayal kırıklığına doğru gidiyor: yine ertelendi!

Teknoloji devi Apple, ekosistemini genişletmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere kadar pek çok alanda yeni ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bu kapsamda faaliyetlerine devam eden şirket, otomotiv sektörüne de büyük önem veriyor.

Apple Car’ın lansman tarihi 2025’ten 2026’ya ertelendi

Apple, otonom elektrikli otomobili üzerinde uzun bir süredir gizlice çalışıyor. Sızdırılan detaylara göre şirket, otomobiline büyük önem veriyor ve geliştirme sürecinde en iyi mühendisleri çalıştırıyor. Ancak araç geçtiğimiz dönemde birkaç kez rötar yaptı. Bu durum devam ediyor gibi görünüyor.

elma arabası

Lynch liderliğinde devam eden Apple Car projesi, Seviye 5 Kendi kendine sürüş özelliğine sahip olacağını ve 2025’te yollara çıkacağını belirtti. Bloomberg’de yer alan habere göre otomobil yine gecikmelerle çarptı. Kaynak, otomobilin lansman tarihinin 2025’ten 2026’ya ertelendiğini açıkladı.

Öte yandan kaynak, yükselen beklentileri karşılayamayan bir konuya değindi. Seviye 5 Özerklik, şu anda hiçbir araçta bulunmayan bir ifadedir ve en yüksek özerklik düzeyi olarak anılır.

Kaynak, arabanın bu teknolojiye sahip olmayacağını söylüyor. Edinilen bilgiye göre Apple Car olarak adlandırılması beklenen otomobilde direksiyon ve gaz fren pedalı bulunacak. Yarı otonom olması beklenen otomobil, öncelikle otobanlarda sadece tamamen sürücüsüz olacak.

elma arabası

Önceki bilgilere göre Apple otomobil SUV Dış tasarımında fütüristik olarak tanımlanan bir şekilde lanse edilecek otomobilin iç kısmında bir rölyef şeklinde karşımıza çıkacak. döner koltuklar gelecek ile Ayrıca araca entegre akıllı asistan Onu bulacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın