medyauzmani.com

Apple başka bir modelin fişini çekiyor!


Akıllı telefon dünyasının en büyük ismi Apple, iPhone serisi ile büyük bir başarıya imza attı. Bu başarının arkasındaki etkenlerden biri de modellerin uzun süreli çalışmasıdır. Firma uzun yıllardır eski modellerini desteklese de bir süre sonra elini çekiyor.

Apple önümüzdeki ay iPhone 5c üzerinde çalışmayı bırakacak

Apple’ın 2013 yılında tanıttığı iPhone 5c, şüphesiz şirketin en renkli modellerinden biriydi. ama iphone 5s Pek bir başarı elde edemeyen model, halen geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. Serinin en hesaplı modeli olan cihaz için yolun sonu göründü.

iphone 5c

Apple, iPhone‌ 5c’yi Ekim 2020’de duyurdu”antika ürünKategori: Eski ürün kategorisindeki modeller, parça ve onarım gibi belirli düzeyde hizmetlerden yararlanabilir.Ancak şirket, 1 Kasım’da cihazı kullanmayı bırakacaktır.Sonuç olarak, iPhone 5c parça üretim ve onarım hizmeti iptal edilecektir. Şirketin Apple’ı iş için alacağı diğer ürün ise iPad mini’nin üçüncü nesli olacak.

iPhone 5c’nin temel özellikleri

Ekran özellikleri: 4.0 inç, IPS LCD, 640 x 1136 piksel, 326 ppi, 60 Hz yenileme hızı
şifacı elma A6
arka kamera 8 mega piksel
sen bir kamerasın 1.2 Megapiksel
Ebat ve ağırlık 124,4 mm x 59,2 mm x 9 mm; 132 gram
pil 1510 mAh, Li-Polimer (Li-Po)
iphone 5c

Öte yandan Apple son dönemde emekli olacağı modellerini artırdı. Apple’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre yaklaşık sekiz yaşındaki iPhone 6 eski listeye eklendi. Bu, parça ve onarımlardan yazılıma kadar tüm resmi desteğin durdurulacağı anlamına gelir. iPhone 6 Plus’tan Geçen yıl eski modaya ayrıldığı göz önüne alındığında, iPhone 6’nın bu kadar uzun süre dayanması şaşırtıcı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın