medyauzmani.com

Apple AR/VR İşletim Sistemi Ortaya Çıktı!

Son yıllarda, metaverse ve sanal gerçeklik kavramları teknoloji dünyasıyla özellikle alakalı hale geldi. Birçok önemli firma bu alanda üretim yapmaya devam etmektedir. Karma gerçeklik kulaklıkları söz konusu olduğunda diğer rakiplerinin gerisinde kalan Apple, hareketini sertleştiriyor.

Apple AR/VR, rOS ve xrOS işletim sistemleri için kullanılabilecek

Apple’ın sanal gerçeklik başlığıyla ilgili sızıntılar artmaya başladı. Gelen son bilgiler ışığında karma gerçeklik başlığının işletim sistemi de ortaya çıktı. Bloomberg’in “Apple içinde bir kaynak” notuyla paylaştığı içeriğe göre Apple AR/VR, xrOS işletim sistemine sahip olacak. 9to5Mac ile ilgili bir makale, bunun burada bitmeyeceğini söylüyor.

rOS ve xrOS

Apple’ın Reality One veya Reality Pro olarak adlandırılması beklenen karma gerçeklik kulaklığı, biri iOS (rOS) diğeri ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platformda piyasaya sürülecek. Ancak rOS ve xrOS Info’dan gelen haberler, başlığın yakın zamanda sahneye çıkmayabileceğini gösteriyor.

Tanınmış Apple sızıntısı Ming-Chi Kuo, birkaç gün önce Apple’ın AR/VR kulaklığının gelecek yılın ikinci yarısına ertelendiğini duyurdu. Kaynak, başlıktaki en büyük gecikmelerden biri olarak yazılım sorunlarını gösteriyor. Kuo, şirketin 800.000 ila 1.2 milyon kulaklık üreteceğini söyledi.

rOS ve xrOS

Daha önce edinilen bilgilere göre Apple AR/VR, en az 2000 dolar Seviye olabilir. MacBook Pro’da kullanılan donanım 96W Transformatörden güç alacaksınız. cihaz her TSMC tarafından üretilen Biri 5 nm ve diğeri 4 nm İki farklı işlemciye sahip olacak. Öte yandan Apple, kulaklığı kullanırken yaşanan ses sorununu Airpods ile çözmeyi amaçlıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın