medyauzmani.com

Apple, App Store’un fiyatını değiştirmeye gitti!

Apple, orijinal uygulama mağazası App Store’da beklenmedik bir değişiklik yaptı. Firma tarafından yapılan son güncelleme sayesinde geliştiricilere yeni haklar veriliyor. Bunların başında, uygulamaları daha yüksek fiyatlarla yayınlama izni geliyor.

App Store’daki uygulama fiyatlandırmasında değişiklik

Apple, App Store yayıncılarına uygulamaları için birkaç fiyatlandırma katmanı sunar. Listeden seçim yapan geliştiriciler, seçtikleri fiyata göre uygulamalarından gelir elde edebiliyor. Apple kısa bir süre önce App Store yayıncıları için 700 yeni fiyat katmanı eklediğini duyurdu.

uygulama mağazası

Geliştiriciler artık yayınladıkları uygulamalar için fiyatları 0,29 sentten 10.000 ABD Dolarına ayarlayabilir. Şirket, Ağustos 2021’de geliştiriciler için fiyatlandırma seçeneklerini artırma sözü vermişti.

Yayıncılar, en iyi 100 katmandan, yani 1.000 ABD doları veya daha fazlasına geliştirdikleri uygulamalar için Apple’a özel bir istek göndermelidir. Şirket daha sonra başvuruyu değerlendirecek ve uygun görmesi halinde başvuruyu onaylayacaktır.

Ayrıca Apple, geliştiricilerin ücretli uygulamaları için yeni bir değiştirme seçeneğini de duyurdu. Bu yenilikle yayıncılar, mağazadaki para birimleri için özel fiyatlar belirleyebilecekler. Bu özellik, döviz kurunun yüksek olduğu ülkelerde fiyat değişikliklerine neden olabilir.

uygulama mağazası

Avro bölgesinde uygulama içi fiyatlar yükseldi

Euro kullanan tüm ülke ve bölgelerde Amerikan teknoloji şirketi uygulama mağazası uygulamalarının ve uygulama içi satın alımlarının fiyatlarının artacağını duyurdu. Bir elma, avro bölgesi ülkeleri Ek olarak; Uygulama içi ve uygulama içi satın alma fiyatları Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam’da da artacak.

Peki Apple’ın değişen uygulama geliştiricileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın