medyauzmani.com

Anahtar kelimeler asla Google’da aranmamalıdır! Bu kelimeleri ara

İnternet dünyası şüphesiz insanlık tarihinin en önemli icatlarından biridir. İnternetten bir çok bilgiye kolayca ulaşabiliyoruz. Ancak bildiği gibi bu dünyada pek çok şey başarılabilir ve bir hata tüm hayatımızı bir kabusa çevirebilir.

İşte internette asla aramamamız gereken kelimeler

– banka veya telefon bilgileri;

Asla aramamamız gereken kelimeler listemizin başında elbette birikim adresleriniz var. Bilgileri araştırarak erişilebilirliğini artıracaksınız. Öyle ki, dışarıda bu bilgilere erişmeyi bekleyen birçok bilgisayar korsanı var.

Aramamamız gereken kelimeler

Google’dan uygulamayı indirin;

Uygulamalar elbette kullanım kolaylığı açısından önemlidir. Ancak, düşündüğünüzden daha dikkatli olmalısınız. Bilinen bir resmi uygulamayı indirirken bile dikkatli olmak gerekiyor. Uygulamanın dikkatsizlik ve ihmal sonucu taklit edilen bir siteden indirilmesi kişisel bilgilerinizin çalınmasına yol açmaktadır.

faizsiz veya düşük faizli kredi;

Kredi sistemi dünya ekonomisinin temeli haline geldi. Ancak bu büyük riskler taşımaktadır. Böyle bir arama yapılır ve ardından yanlış siteden kredi girilirse tüm bankacılık bilgilerinizin açığa çıkması kaçınılmazdır.

– suç araçları yapmak;

İnternetin derin sularında pek çok tuzak barındıran bu aramalar çok kısa sürede kötü kişilerin eline geçebiliyor. Bu veri tabanı aramalarının resmi olmasa da birçok eyalette takip edildiği söyleniyor. Bu bilgilere istinaden kullanıcı, gasp girişimlerine de maruz kalabilmektedir.

– Uyuşturucuyla ilgili aramalar

Standart bir bilgi araması gibi görünse de bu aramalar tehlikeli olabilir. İlaç nedir gibi basit, bilgi odaklı bir arama sonucunda girilebilecek kötü amaçlı bir sitede yapacağınız işlemler kişisel bilgilerinize ulaşabilir.

Aramamamız gereken kelimeler

taciz

Bu konu içeriğimizin odak noktasından biraz farklı olsa da psikolojik durumunuz için oldukça önemlidir. Zira hepimizin bildiği bu aramalar sonucunda ortaya çıkan bilgiler çoğu zaman insan psikolojisini bozabilmektedir. Bu nedenle Google’a değil doktorunuza danışmanızı öneririz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın