medyauzmani.com

Ampute milli futbol takımı dünya şampiyonu oldu


Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı ampute futbol dünya kupasının final maçını Türkiye kazandı. Türkiye ile Angola arasında son saatlerde İstanbul’da oynanan ampute final maçını vatandaşlar 4-1’lik skorla kazandı. Rakibini farklı bir zaferle mağlup eden Türkiye, 2022 ampute futbol dünyası Fincan Kazanan olmayı başardım.

Türk milli ampute futbol takımı ilk kez dünya şampiyonu oldu

Türk milli ampute futbol takımı, başarısına başarı katmaya devam ediyor. Neve Stadı Finalde Angola Kendilerini 4-1’lik skorla yenmeyi başaran milli sporcu, tarihlerinde ilk kez dünya şampiyonu oldu.

Skoru 4-1 yapan isimler arasında 19 yaşındaki Ömer Gülerius, 31 (penaltı) ve 43 (penaltı) Rahmi Özkan ve 49 yaşındaki Serkan Dereli vardı. rakibi Angola 24 puanla. Bu galibiyetle Türkiye Tenis Dünya Kupası 2018 yok. 2018 finalinde 5-4 kaybettiler.

Türk milli futbol takımının ampute ve Angola’yı mağlup etmesi ve kupanın kaldırılması kısa sürede sosyal medyanın ilgi odağı haline geldi. Siyasetçilerden sporculara kadar çok sayıda kişi vatandaşları tebrik etti. Bunlar hisse senetleri.

Türkiye ampute milli futbol takımı; Bülent Çetin, Okan Şahiner, İsmail Korkmaz, eyhmus Erdinç, Kemal Güleş, Rahmi Özcan ve Ömer Güleryüz ile alanı aldı. Neve Stadı’na yaklaşık 15.000 seyirci kaydedildi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın