medyauzmani.com

AMD, CES 2024’te yapay zeka ve otomobil alanında boy gösterecek!

AMD otomotiv teknolojisi liderliği ve bilgi-eğlence, gelişmiş sürücü güvenliği ve otonom sürüş gibi önemli otomotiv segmentlerine odaklanıyor. Büyüyen bir otomotiv iş ortağı ekosistemiyle birlikte çalışan AMD, otomotiv sektöründeki bu yeni cihazlara yönelik geniş yelpazedeki yetenekleri ve uygulamaları CES 2024’te sergileyecek.

Versal AI Edge XA uyarlanabilir SoC’ler, gelişmiş bir Yapay Zeka Motoru ekleyerek cihazların çok sayıda yeni nesil gelişmiş otomotiv sistemi ve uygulaması için daha da optimize edilmesini sağlıyor. Bunların arasında ön kameralar, kabin içi izleme, LiDAR, 4D radar, çevre görünümü, otomatik park etme ve otonom sürüş bulunuyor.

Versal AI Edge XA uyarlanabilir SoC’ler aynı zamanda araçlarda kullanmaya uygun olarak nitelendirilen ilk AMD 7nm cihazları ve güvenliğin çok önemli olduğu otomotiv uygulamalarına güçlendirilmiş IP ve ek güvenlik getiriyor.

Ryzen Embedded V2000A Serisi işlemciler, bilgi-eğlence konsolundan dijital gösterge ve yolcu ekranlarına kadar yeni nesil otomotiv dijital kokpitine güç veriyor. AMD Ryzen Embedded V2000A Serisinin genişletilmesi, tüketicilere artık hareket halindeyken araç içinde aynen PC’lerde yaşanan ev eğlencesi deneyime benzer bir deneyim sunacak.

Versal AI Edge XA

Versal AI Edge XA ile yapay zekâ motorları geliştiriliyor

Yapay Zeka Motorlarıyla donatılmış Versal AI Edge XA uyarlanabilir SoC’ler, yapay zeka bilgi işlem, görüntü ve sinyal işleme için birçok avantaj sunuyor. Versal AI Edge XA uyarlanabilir SoC’ler, büyük veri kümelerinden yapay zeka çıkarımları gerçekleştirebiliyor ve LiDAR’lar, radarlar ve kameralar veya merkezi bir etki alanı denetleyicisi gibi uç sensörlerde de kullanılabiliyor. Yapay Zeka Motorları, sınıflandırma ve özellik izleme gibi farklı türdeki yapay zeka modellerini işleyebiliyor.

Versal AI Edge XA uyarlanabilir SoC’ler, emniyet ve güvenlik özellikleri ile gelişmiş otomotiv tasarımları sağlarken yüksek performanslı AI bilgi işlem uygulamalarını hızlandırabiliyor. İlk cihazlar 2024’ün başlarında piyasaya sürülecek ve yılın ilerleyen dönemlerinde başka sürümler de piyasaya sürülecek.

AMD Ryzen Embedded V2000A tüketicilerin araç içi deneyimlerini iyileştirecek

Tüketici elektroniğindeki gelişmeler, araç içi deneyimlere (IVX) yönelik beklentileri artırdı. Eğlence, bağlantı, tekerlekli çalışma ortamı ve güvenlik, tüketici kararlarını etkileyen önemli faktörler haline geliyor ve bu da AMD’nin yeni AMD Ryzen Embedded V2000A Serisi işlemciyi piyasaya sürmesine neden oldu. Otomobillerde kullanmaya uygun bu cihazlar, otomobil üreticilerinin bilgi-eğlence ve IVX sistemleri için etkileyici performans ve çoklu görev sunabilmesine olanak tanıyor, böylece yolcular hareket halindeyken de bağlantıda kalabiliyor.

Yenilikçi 7nm işlem teknolojisi, “Zen 2” çekirdekler ve yüksek performanslı AMD Radeon Vega 7 grafikleri üzerine inşa edilen AMD Ryzen Embedded V2000A Serisi işlemci, yeni bir performans sınıfı sağlıyor. Gelişmiş güvenlik özellikleriyle yüksek çözünürlüklü grafikler sunuyor.

AMD CES 2024’te ortaklarıyla beraber şov yapacak!

AMD, geniş yelpazedeki otomotiv çözümlerini ekosistem ortaklarıyla birlikte sergileyecek. Gösterimler arasında şunlar yer alıyor: Araç İçi Deneyim, Yapay Zeka ile Optimize Edilmiş Gerçek Zamanlı Çok Sensörlü Nesne Algılama, Otomatik Park Etme, Ekran Genişletme, LiDAR, 3D Çevre Görünümü ve Sürücü İzleme. Katılımcı otomotiv ekosistemi ortakları arasında BlackBerry, Cognata, ECARX, Hesai, Luxoft, QNX, QT, Robosense, SEYOND, Tanway, Visteon ve XYLON bulunuyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın