medyauzmani.com

Amazon Alexa Asistanı BMW Modellerine Geliyor


BMW ve Amazon güçlerini birleştirmeye karar verdi. Amazon’un düzenlediği Devices and Services etkinliğinde yapılan açıklamaya göre, Amazon Alexa’dan BMW Ses Asistanı yapacağım. BMW, Amazon’un dijital asistanı ile başta Tesla ve Mercedes olmak üzere güçlü rakiplerine yetişmek istiyor.

BMW’nin sesli asistanı Amazon Alexa’ya güvenecek

BMW ve Amazon arasındaki ortaklık genişliyor. Yeni işbirliği, BMW’nin sesli asistan hizmetine yönelik olarak yakın zamanda düzenlenen bir Amazon etkinliğinde duyuruldu. Amazon Alexa’ya dayalı BMW Asistanı Geliştirileceği açıklanan anlaşma, önümüzdeki yıllarda hayata geçirilecek. BMW’nin önümüzdeki iki yıl içinde sesli asistanı piyasaya sürmesi bekleniyor.

Amazon’un dijital asistanından destek isteyen BMW, her model için ayrı özelliklere başvurabilir. Sesli asistan geliştirmekle uğraşmayacağı düşünüldüğünde, Alman üreticinin arabalarını daha akıllı hale getirmesi daha kolay olacak.

“BMW ile yapılan bu işbirliği Özel Alexa Asistanı “Ne için tasarlandığına dair harika bir örnek.”

Durash’a göre, asistanı sıfırdan oluşturmanın maliyeti ve karmaşıklığı olmadan hemen hemen her cihaz için özel akıllı asistanlar geliştirmek mümkün olacak. BMW kullanıcıları da istiyor Eski BMW sesi Yardım kullanmaya devam edebilir.

Bu anlaşma sadece BMW’ye fayda sağlamakla kalmayacak. Amazon, otomotiv dünyasındaki payını büyütmek için “arabadaki deneyimi kontrol etme” fikrini ortaya attı. E-ticaret devi, Alexa sesli asistanını da kullanıyor. İkinci nesil Echo Auto Cihazın reklamını yapın. Bu cihaz, üçüncü taraf cihazlar sayesinde araçlar için Alexa desteği ekler.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın