medyauzmani.com

Akıllı saati ve telefonu Google Active Unlock ile birleştirir

Google, CES 2023’te Android telefonlar için önemli bir yeniliği duyurdu. Android’de Smart Lock ile uzun süredir devam eden sorunu çözmeyi hedefliyor Aktif Unlock’u ortaya çıkmak. Bu özellik sayesinde, akıllı saat ile akıllı telefonun kilidini açmak daha güvenli olacaktır.

Android telefonunuzu çalıştırmak için bir akıllı saat takmanız gerekir.

Google bir süre önce başlattı akıllı kilitYakınlarda akıllı saat gibi güvenilir bir Bluetooth cihazı varken kullanıcıların telefonlarının kilidini açık tutmasına olanak tanıyordu. Ancak bu, akıllı saati takmadığım zamanlarda bile telefonun açılmaya devam etmesine neden oldu.

Google, bu güvenlik sorununu çözmek için önlemler alarak Smart Lock’a fazladan bir güvenlik katmanı eklemiştir. Android 13 ile Aktif Kilit Açma API’sı Desteği kullanılabilir hale getirin. Bu özellik, kullanıcıların telefonlarının kilidini açık tutmak için akıllı saat aracılığıyla kimliklerini doğrulamasını gerektirecektir. Yani telefonun kilidi sadece saat takılıyken açılacak.

google piksel izle Watch Unlock adı verilen bu özellik, telefona birinci seviye güvenlik erişimi sağlayacak. Yüz veya parmak iziyle kilit açma başarısız olduğunda da yedek olarak kullanılabilir.

Google, CES 2023’te Active Unlock özelliğini gösterdi ve özelliğin çalışması için saatin takılması gerektiğini onayladı. Özellik henüz resmi olarak lanse edilmemiş olsa da Google’ın özelliği etkinlikte sunması, yakın gelecekte kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Apple’ın daha önce de benzer bir özelliği kullandığını belirtelim. Apple Watch sahipleri, akıllı saatlerinin yardımıyla iPhone’un kilidini açmanın yanı sıra bu özelliği birçok uygulamada da kullanabilir.

Google Active Unlock’un yeniliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın