medyauzmani.com

9 E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı İpuçları ve En İyi Uygulamalar – TeknolojiHaberleri®

E-ticaret web siteniz işinizin bir yansımasıdır – misyonu, ürünleri, hizmetleri ve değerleri. Müşterilerin sunduğunuz ürünün değerini görmek için gittiği ve bir satın alma işlemi gerçekleştirmeyi umduğu yer burasıdır.

Sitenizin satış yapması gerekiyor, ancak aynı zamanda ele alınması gereken gerçek ihtiyaçları ve zayıflıkları olan bir ziyaretçi kaynağı da olması gerekiyor. Bu sorunlu noktalar, sattığınız bir ürüne duyulan ihtiyaç, olası bir çözümle ilgili ayrıntılar veya uzman bir otorite olarak hareket eden sitenizin sağlayabileceği değerli bilgiler olabilir.

Sitenin önemi göz ardı edilemez. Bu yüzden tasarımı çok önemlidir. Görsel olarak çekici, net, kullanımı kolay ve ziyaretçilerin ilgisini çeken, ilgisini çeken ve satın almaya yönlendiren ilgi çekici bir web sitesi istiyorsunuz.

E-ticaret sitenizi öne çıkarmak için, müşterilerinize en iyi siteyi sunduğunuzdan emin olmak için bazı kanıtlanmış ipuçlarını ve en iyi uygulamaları bir araya getirmeniz gerekir. İşte sitenizi öne çıkarmak için 9 ipucu.

1. İpucu: Bir hikaye anlatan ve ortamı hazırlayan bir ana sayfa

Çoğu ziyaretçi için ana sayfa, web sitenizdeki yolculuklarının ilk durağı olacaktır. Her ziyaretçide bir ilk izlenim bırakacaksınız. Bu nedenle, ana sayfanın karmaşık olmayan, işinizi net bir şekilde tanımlayan ve görüntüleyenlerin ihtiyaç duyduklarını bulmalarına yardımcı olan temiz ve net bir tasarıma ihtiyacı vardır.

Ana sayfanızın temel bileşenlerinden bazıları şunlardır:

marka elemanları Web sayfanızda ve basılı malzemelerinizde tutarlı bir görünüm oluşturacaktır. Markanın ana unsurları şunlardır:

 • a Logo Bir resim veya çizimden ve bazı durumlarda ikonografik tanımlayıcı görevi gören sözcüklerden oluşur. Siyah beyaz veya sözsüz gibi belirli durumlarda kullanılacak logo varyasyonlarını da seçebilirsiniz.
 • a renk uyumu tüm pazarlama malzemelerinizde kullanılan Görsel kimliğinizi geliştirmek için renkler tutarlı bir şekilde uygulanmalıdır.
 • yazı biçimleri Tonunuzun ve niyetinizin net bir şekilde anlaşılmasını sağlarlar. Bazı yüzler diğerlerinden daha resmidir ve doğru yazı tipini kullanmak markanızın kişiliğini oluşturmaya yardımcı olur.
 • grafik öğeleriDiğer unsurları tamamlayan şekiller, çizgiler, şekiller ve bunlara eşlik eden tasarımlar gibi
 • temalar Ziyaretçilere geldikleri andan itibaren işletmenizin ne hakkında olduğunu gösterin. Yiyecek satıyorsanız, ürünlerinizin ağız sulandıran fotoğraflarına sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Satışlarınız bir amacı destekliyorsa, dikkat çekici olduğundan ve kopyanın bir ziyaretçinin satın alma işleminin sahip olabileceği etkiyi gösterdiğinden emin olun.
 • hedefler bu, ziyaretçilerin ne yapmasını istediğinizi gösterir. Amacınız satışları artırmaksa, örneğin ürün sayfalarınıza giden bağlantıların yalnızca bir üst gezinme bağlantısı değil, göze çarpacak şekilde olduğundan emin olun.
 • Kişiler VeSosyal medya bağlantıları Sizinle doğrudan iletişim kurmayı ve sizi diğer platformlarda bulmayı kolaylaştırın

2. İpucu: Tasarım, arama ve gezinmede kolaylık çok önemlidir

Sitenizi tasarlarken kullanıcı deneyimi (UX) aklınızın başında olmalıdır. Ziyaretçileri yapmalarını istediğiniz şeye yönlendiren doğru sinyalleri, istemleri ve navigasyonu yaratıyor mu? İsteyeceğiniz son şey, ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları şeyi bulmalarının kafa karıştırıcı olduğu bir sitedir.

Gezinme genellikle ziyaretçileri e-ticaret sitenizin ürün veya hizmet satın alabilecekleri bölümüne yönlendirir. Ancak bazı durumlarda, ziyaretçilerin iletişim bilgilerini bırakmak, bir posta listesine katılmak veya bir uygulama indirmek gibi diğer görevleri tamamlamasını istersiniz.

İstediğiniz sonuçlara bakılmaksızın, ziyaretçinin yolculuğunu kolaylaştırmaya yardımcı olan kanıtlanmış birkaç tasarım özelliğini takip etmek isteyeceksiniz:

 • Tutarlı kullanım Marka logosu Ana sayfanıza bir tıklama ile her sayfa. Ziyaretçi ne kadar derine giderse gitsin, logo her zaman site içinde olmalıdır.
 • Galeta unu insanların sayfa hiyerarşisinde gezinmesine ve sitede gezinirken tanıdık konumlara dönmesine olanak tanıyan
 • a dizin Ziyaretçilerin ürün türleri arasında geçiş yapmasına ve aradıklarını bulmasına yardımcı olur.
 • a arama çubuğu Ziyaretçilerinizin aradıklarını hızlı bir şekilde bulmalarını sağlar. Arama çubuğunun belirgin olduğundan, bulunması kolay olduğundan ve tüm sayfalarda yer aldığından emin olun.
 • filtre Kullanıcıların ürün sayfalarında belirli bir öğeyi veya ürün kategorisini bulmasını sağlayan işlevler

3. İpucu: Markalı görseller fark yaratır

Cesur ve akılda kalıcı görseller, sitenizde gerçekten fark yaratabilir. Profesyonelce yapılmış, düzgün bir şekilde kırpılmış ve anlattığınız hikayenin bir parçası olan görseller istiyorsunuz. Kötü fotoğrafçılık izleyicileri kapatabilir.

E-ticaret web siteniz için fotoğrafçılık düşünürken, markalı görseller kullandığınızdan emin olun. Markalı görseller, sitenizin genel görünümü ile ilişkilendirilebilir ve senkronize olan bir tonu çağrıştıran görünüm ve his açısından benzerdir. Fotoğrafları görüntüleyen ziyaretçilerin “aynı aileden” olduklarını hissetmelerini istiyorsunuz. Bu, arka planlar için tutarlı renklere (markanızın renk paletinin bir parçası olan) sahip olmak ve metin kullanıyorsanız, bunları resimlerinize nasıl dahil ettiğiniz konusunda tutarlı olmak anlamına gelir.

Resimler her sayfada benzer boyutta ve benzer tarzda olmalıdır. Portre fotoğrafları kullanıyorsanız (modellerin, müşterilerin ve personelin) hepsini aynı derinlikte kırptığınızdan ve aynı miktarda çerçeveyi doldurduğunuzdan emin olun. Ürünleri her sayfada öne çıkarıyorsanız, aynı genişlikte büyütüldüklerinden ve benzer şekilde yerleştirildiklerinden emin olun.

Tailor Brands’ı ele alalım, web sitelerinin fotoğrafları açıklayıcı öğeler içerir ve yumuşak renkli arka planlar kullanır. Beyaz çizgiler ve diğer ok çizgileri içeren çerçeveler, ziyaretçileri görüntüdeki önemli noktalara çeker. En önemlisi, görsellerimizin blog gönderilerimizde, ürün ve hizmet sayfalarımızda ve sitenin diğer bölümlerinde anlatılan hikayeyi bilgilendirmeye ve açıklamaya yardımcı olmasını sağlarlar. Genel etki, sayfadan sayfaya tanıdık hikayeye odaklanan uyumlu bir dizi resim elde etmektir.

Kaynak: Terzi Markaları

4. İpucu: Mobil uyumlu tasarım önemlidir

Bugün, ziyaretçilerinizin sitenizle bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar yerine bir akıllı telefon aracılığıyla iletişim kurma olasılığı daha yüksektir. Bu, sitenizin mobil öncelikli bir zihniyetle inşa edilmesi gerektiği anlamına gelir. Siteniz mobil uyumlu olarak tasarlanmadıysa müşteri kaybedersiniz.

Çoğu işletme web sitesi oluşturucusu bu gerçeği ciddiye alır, ancak mobil merkezli bir site tasarladığınızdan emin olun. Ve web sitenizi test ederken birden çok cihazda, mobilde ve daha fazlasında baktığınızdan emin olun. Bu, iPhone, Android, Windows PC ve Mac anlamına gelir. Belirli bir cihazda veya işletim sisteminde çalışmayan bazı öğeler olabilir ve bu tür aksaklıklar yayınlanmadan önce düzeltilmelidir.

5. İpucu: Basit tutun

Kitleniz birçok farklı geçmişe, deneyime ve karmaşıklık düzeyine sahip olacaktır. Sunduğunuz ürünler hakkında çok bilgili olan ziyaretçiler ve sunduğunuz ürünler hakkında eğitilmesi gereken diğerleri olacaktır.

E-ticaret web siteniz gezinmesi ve anlaşılması kolay olmalıdır. Web sitenizdeki her öğenin bir amacı olmalıdır – satmak, eğitmek veya bağlantı kurmak. Gerekli değilse eklemeyin.

Görüntüleyenlerin sitenin aşırı kalabalık olduğunu düşünmemesini sağlamak için web sitenizin yeterli beyaz alanla “nefes almasını” istiyorsunuz. Siteyi birden fazla renk ve tonla aşırı doyurmayın ve metni kısa ve kolay okunabilir tutun.

6. İpucu: Taranabilir içerik meşgul ziyaretçilere yardımcı olur

“Zorlanma”, web sitenizle ilişkilendirmek isteyeceğiniz bir kelime değildir. Ziyaretçilerin sayfanızdaki içeriği görmek veya ihtiyaç duyduklarını bulmak için çaba sarf etmesi gerekmez.

Görüntüleyenlerin hızla göz atabileceği sayfalarla sitenizi taranabilir hale getirin. Bu yutması zor bir hap olabilir. Her olası kullanım ve özelliği sunan uzun, ayrıntılı ürün açıklamaları isteyebilirsiniz. Her çalışanın hayat hikayesine uzun sayfalar ayırmayı düşünebilirsiniz. Sayfanıza olabildiğince çok ürün sığdırmak isteyebilirsiniz.

Ancak, metin açısından zengin, takip edilmesi zor sayfaların ziyaretçileri başka bir siteye çekme olasılığı daha yüksektir. Taranabilir sayfalar çok önemlidir. Çoğu izleyici içeriği kelimesi kelimesine okumaz. Bunun yerine, duraklamalarına ve bir ürün hakkında düşünmelerine neden olan anahtar kelimeleri hızlı bir şekilde arayacaktır.

Ana sayfadan ürün açıklamalarına ve Hakkımızda bölümlerine kadar sayfalarınızdaki tüm içeriği, küçük paragraflar, madde işaretleri ve kalın veya italik metin gibi altı çizili stratejik kullanımıyla okunması kolay tutun.

7. İpucu: Sosyal kanıt güvenilirliği artırır

Aktif bir sosyal medya varlığınız, incelemeleriniz veya geri bildirim formlarınız var mı? Bu bilgiler pazarlama çalışmalarınız için paha biçilmez olabilir. Şeffaf müşteri incelemeleri, referanslar ve diğer ürün yorumları eklemek, gerçek kullanıcılar için sosyal geçerlilik sağlar.

Bu sosyal kanıt, görüntüleyenlerin diğer müşterilerin sunduğunuz ürün ve hizmetlerden yararlandığını, bundan keyif aldığını veya değer kazandığını görmesine yardımcı olur. Sitenizin değerini ifade etmenin etkili bir yoludur.

8. İpucu: Bilgi toplama fırsatı

Hem geçmiş hem de potansiyel müşterilerin kalplerinde ve zihinlerinde var olmak istiyorsunuz. Ancak bu gruplara ulaşmak, iyi iletişim bilgilerine sahip olmak anlamına gelir. Posta listeleri, haber bültenleri ve bilgi paylaşmanın ve insanları çekmenin diğer yolları için web sitenize ziyaretçi kaydetme fırsatını değerlendirmek istiyorsunuz. Geri siteniz için Sitenizde bilgi istemek, teknik inceleme indirmek veya bir posta listesine katılmak için bir sayfaya ve açılır bir forma sahip olmak, müşteri tabanınızı oluşturmanın önemli bir yoludur.

9. İpucu: Basit bir şınav harikalar yaratır

Müşterilerinizi bir satın alma noktasına getirdiğinizde, satın alma sürecinin sorunsuz ve basit olmasını istersiniz. İstenmeyen bir çıkış sayfası, diğer çekici olmayan sayfalar kadar zarar verebilir. bir ziyaretçin olmasına rağmen yaklaşık Bir satış olarak kapatmak için karmaşık bir ödeme, alıcının işlemi terk etmesine neden olabilir.

Ödeme sayfasının basit olduğundan ve ihtiyacınız olan bilgilerin açık ve iyi tanımlanmış olduğundan emin olun. Gönderim seçenekleri, farklı posta ve fatura adresleri, bir e-posta ve/veya telefon numarasına sahip olma ihtiyacı ve işlem için gereken temel öğeler varsa, sitenin açık ve bilgilendirici olduğundan emin olun. İnsanların size ödeme yapmasını kolaylaştırın!

Bir e-ticaret sitesi, şirketinizin başarısı söz konusu olduğunda büyük fark yaratır. Doğru stratejilere ve en iyi uygulamalara sahip olmak, web sitenizi öne çıkarabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın