medyauzmani.com

8 yıllık güncelleme desteği alan Android telefon için yolun sonu!

Genellikle bir akıllı telefon almak istediğimizde bu modelin kaç yıl yazılım güncellemesi alacağını aklımızda tutarız. Bazı firmalar teknik özellikler ve tasarım açısından oldukça kaliteli modeller üretse de yazılım desteği olmadığı için kullanıcılar beğenmeyebilir. Bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. 2015 yılında çıkış yaptı ve sekiz yıllık güncellemeleri oldu. Vervone 2 Yolun sonu göründü.

Fairphone 2 en son güncellemesini Mart ayında alacak

Olumsuz çevresel ve sosyal etkileri en aza indiren akıllı telefonlar üretmek mottosuyla 2013 yılında faaliyetlerine başlayan Fairphone, 2015 yılında piyasaya sürdüğü Fairphone 2 için geçen yılın ortasında Android 10 güncellemesini yayınladı. bugüne kadar beş büyük Android sistem güncellemesi ve sekiz yıllık yazılım desteği alan akıllı telefon için. Cihaz, mart ayında alacağı son güncelleme ile yazılım desteğini kaybedecek.

ilk çıktığında Android 5.1 Lolipop Akıllı telefonun akıllı telefon versiyonu donanımsal olarak günümüz standartlarının gerisinde kalsa da yazılımsal açıdan her zaman en son gelişmelere ayak uydurmayı başarmıştır. Son olarak geçtiğimiz yıllarda Android 9 sürümüne kavuşmuştu. Vervone 22022’de alındı Android 10 Beşinci büyük Android güncellemesiyle karşılaştım.

tabii durum bu Vervone 2 Bu tam olarak bir son değil. Çünkü yazılım desteği resmi üretici firma tarafından sonlandırılmış olsa da halen custom ROM’lar ile yaşamaya devam edebilmektedir. Çünkü bu noktada Android 11 tabanlı LineageOS 18.1 tercih edilebilir.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın