medyauzmani.com

7 kişilik elektrikli SUV: Volvo EX90!

Elektrikli otomobiller gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Daha temiz enerji kullanan otomobiller her gün piyasaya çıkarken, pazar liderlerinden biri olan Volvo Cars, yepyeni SUV’si Volvo EX90’ı tanıttı. Volvo EX90’ı CES 2023’te inceledik.

Volvo EX90’ı gördük

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Volvo Cars, Volvo EX90’dan başlayarak her yıl tamamen yeni bir elektrikli otomobil tanıtacağını açıkladı; Otomobil sektörünün en iddialı hedeflerinden biri olan elektrifikasyon hedefleri doğrultusunda 2030 yılına kadar sadece tamamen elektrikli araç satmayı planlıyor. Ayrıca 2040 yılına kadar iklim nötr bir şirket olmayı hedefliyor.

İsveç köklerini yansıtan tamamen elektrikli Volvo EX90’ı Stockholm’de sergileyerek, küresel ayak izini yansıtan Volvo Cars modeli, önümüzdeki yıldan itibaren ABD’de ve daha sonra Çin’de üretilecek. O zamana kadar, bu üretim tesislerinin iklim nötr olması planlanıyor.

İskandinav tasarımındaki yeni klasik, biçim ilkesini ve ardından işlevi tanımlar. Volvo EX90, güvenliği, verimliliği ve estetiği iyileştirmek için çekirdek işlemcisi, bağlanabilirliği ve elektriğindeki en son teknolojileri bir araya getiriyor. Modern ölçülere sahip, çok yönlü ve zarif bir aile arabası olarak dikkat çekiyor.

Volvo EX90’ın standart güvenlik özellikleri önceki tüm Volvo’lardan daha yüksektir. Volvo EX90, kullanıcısını ve çevresini anlamak ve yolcuları ve diğerlerini trafikte güvende tutmak için tasarlanmış bir otomobildir. Ayrıca topladığı yeni verilerden öğrendiği güncellemeler ve aldığı güncellemeler sayesinde her geçen gün daha akıllı ve güvenli bir otomobil olma potansiyeline sahip.

Volvo EX90’ın içinde ve dışında, en son sensör teknolojisi tarafından sağlanan görünmez bir güvenlik kalkanı vardır. Kameralar, radarlar ve Lidar gibi son teknoloji sensörler, aracın yüksek performanslı birincil bilgisayarlarına bağlanır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın