medyauzmani.com

5G ile çalışan fabrikayı gezdik!

Türk Metal Sanayicileri Derneği (MESS) tarafından imalat sanayinin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve Türkiye’yi küresel rekabette öne çıkarmak amacıyla kurulan; Dünyanın en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik geliştirme merkezi MEXT’te Türkiye’nin ilk 5G Dedicated Mobile Network (MPN) destekli otonom operasyonlarını yaşarken, işinizi baştan sona dijitalleştirecek çözümler de burada. 5G ile çalışan fabrikayı gezdik!

5G ile çalışan fabrikayı gezdik!

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Özel bir mobil ağ çözümü hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın

Vodafone Red Energy hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

MEXT ve Vodafone Business işbirliği hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın

Vodafone’un görüntü işleme teknolojileri hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

Bölgedeki dijital fabrikaya kurulan özel 5G Mobil Şebeke (MPN) ile garantili bant genişliği, düşük gecikme süresi ve hızlı veri akışı ile üretimin dijital geleceği için yeni bir dönem başladı.

Nesnelerin İnternetinden buluta ve kurumsal uygulamalardan yeni nesil çözümlere, işinizi dönüştürecek teknolojiler uzmanlığa sahiptir. Sahadaki montaj hazırlık istasyonunda, 5G’nin sağladığı düşük gecikme süresi ve kesintisiz bağlantı ile montajı yapılacak komponentler, otomatik otomasyon ve görüntü işleme teknolojileri kullanılarak doğru ve hızlı bir şekilde hazırlanır. Kameralarla kaydedilen yüksek çözünürlüklü görüntüler, yapay zeka tarafından gerçek zamanlı olarak işlenmekte ve bu sayede verimlilik artırılmaktadır.

Özel kablosuz ağ ile dahili lojistik operasyonlarına katılan Akıllı Otonom Araçlar (AIV’ler), yüksek hızlı mobil iletişim ve uç bilgi işlem teknolojileri aracılığıyla kalite kontrol ve ürün izlenebilirliğinde yeni işlevler kazanarak sorunsuz bir şekilde senkronize edilmiş operasyonlara olanak tanır.

Özel kablosuz ağ ile kurulan güvenlik kameraları ile iş güvenliği ihlalleri gerçek zamanlı olarak tespit edilmekte ve bu ihlaller İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ne raporlanmaktadır.

Grove Dynamics Agile Mobile robotu SPOT’un bulunduğu MEXT Teknoloji Merkezi bünyesinde, 5G MPN teknolojisi ve gerçek zamanlı işleme kullanarak verilen görevleri otonom olarak kesintisiz olarak gerçekleştirmek için ortamı algılamasını sağlayan sensörler ve kameralardan toplanan veriler .

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın