medyauzmani.com

2025’te elektrikli otomobiller için kablosuz şarj teknolojisinin gelişi

Elektrikli araç sektöründe menzil ve kablolu şarj sorunu henüz çözülmedi. Amerikalı şirket Ram Trucks, elektrikli otomobiller için kablosuz şarj teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.

Elektrikli araba için Ram Charger kablosuz şarj teknolojisiyle tanışın

Şirket, geçtiğimiz hafta tanıttığı Ram 1500 Revolution konsept modeliyle elektrikli araç pazarında yeni bir dönem başlatıyor. Ram Charger adlı endüktif şarj robotu, elektrikli arabaları kablosuz olarak şarj edebilecek.

Tanıtılan elektrikli araç kablosuz şarj teknolojisi: Ram Charger

Konuyla ilgili açıklama yapan Ram CEO’su Mike Koval, “Real Talk turumuzdan, müşterilerimizin sadece elektrikli araç paketinden değil, aynı zamanda şarj etme zorluklarından da bahsettiğini gördük. Vegas Vegas, geliştirdiğiniz teknolojiler sayesinde elektrikli araçlarda şarjı kolaylaştıracağız. açıklamalar yaptı.

Halen geliştirilmekte olan Ram Charger teknolojisi, 2025’te üretim hattında onun yerini alacak. EFI Automotive tarafından geliştirilen robot, tabanından arabanın altına doğru hareket ederek kendisini arabanın endüktif alıcısının hemen altına konumlandırıyor. Aracı cihazla temas ettiren disk şeklindeki endüktif şarj cihazını çıkarır. Şarj cihazı bittiğinde direk şeklindeki tabanına geri döner.

Şirket, şarj cihazı ile alıcı arasında hava boşluğu bırakan diğer endüktif şarj sistemlerinden daha iyi olduğunu iddia ediyor. Özellikle Ram, yüzde 97’lik bir verimlilik derecesi olduğunu iddia ediyor.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Ram, robotun 7 kilovata kadar çalışabileceğini ve elektrik fiyatının daha düşük olduğu yoğun olmayan saatlerde kullanılmak üzere programlanabileceğini açıkladı. EFI Automotive, endüktif şarj robotunun araç akü ömrünü yüzde 15 artıracağını duyurdu.

Yeni teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın