medyauzmani.com

2023’te Türkiye’de en çok satan SUV modelleri!

Önceki dönemlerde daha çok sedan ve hatchback modellerini tercih eden Türk insanının tercihleri ​​günümüzde değişti. Türk insanı artık daha çok crossover ya da SUV modellerine benziyor. bu liste senin için 2023 Ocak ve Şubat Ayın en çok satan SUV modellerini sizler için listeledik.

2023’ÜN EN ÇOK SATAN SUV’U!

Otomobil Satıcıları Derneği’nin açıkladığı satış rakamlarına göre en çok satanlar listesinde ilk sırada yer alıyor. 5 SUV muygun olmak 2023 İşte Ocak ve Şubat aylarında yaşananlar:

1-Fiat Ege Kros

Fiat Igea Çapraz

“Kutu dışı sedan” sloganıyla satışa sunulan Fiat Egea sedan’ın crossover versiyonu olarak lanse edilen Cross, listemize eklendi. 5736 Satış numarası ile ilk sıradan girer.

2- Dacia Duster

dacia silgi

Renault’nun sevilen alt markası Dacia, Duster Listenin ikinci satırına modeliyle birlikte girer. 5083 Satışlarda ikinci sırada yer alan Duster, uygun fiyat ilkesiyle de herkesi kendine çekmeye çalışıyor.

3-Volkswagen T-Roc

En çok satan SUV 2023

VAG Grubu’nun Türkiye’deki en çok satan temsilcisi Volkswagen, listeye C sınıfı T-Roc modeliyle üçüncü sırada girdi. 2023 yılının ilk iki ayında 3.120 adet satan model, SUV seven Volkswagen müşterileri için güzel bir tercih olacak gibi görünüyor.

4-Peugeot 3008

En çok satan SUV 2023

En çok satan SUV’ler listesine 3008 sayesinde Fransız temsilcisi Peugeot dördüncü sırada giriyor. Özgün tasarımıyla dikkat çeken 3008’den toplamda 2570 adet satıldı.

5-Hyundai Bayonne

En çok satan SUV 2023

Koreli aktör Hyundai, yeni SUV modelleri ile Ix35 döneminde tahtına oturmaya çalışıyor. SUV alanındaki başarısını fiyat artışlarıyla gölgeleyen Hyundai, uygun fiyatlı Bayonne modeliyle listede beşinci sıraya girdi. Ocak ve Şubat aylarında toplam 2.403 yeni Bayonne yollara çıktı.

Listelere geçmişte Renault hakim olurken, Ocak ve Şubat 2023 için Renault ailesinden hiçbir model listelere girmedi. Listedeki araçlara baktığımızda lüks SUV’lardan ziyade müşteri kitlesi için daha uygun fiyatlı modeller görüyoruz. Sizce nedenleri nelerdir? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknolojihaberleri.org.tr YouTube kanalına ve videolarımıza ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr
Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın