medyauzmani.com

12 bin kişi Google’dan ihraç!

2022 birçok şirket için zorlu bir yıl oldu. Teknoloji ise yaşadığı sorunları hisseden bir sektör. Bu süreçte birçok şirket küçülürken çok sayıda işten çıkarma da yaşandı. Google’ın yaşadığı sorunların ardından çok sayıda çalışanı işten çıkarıldı.

Google 12.000 çalışan sağlıyor

Google’ın ana şirketi Alphabet, yaptığı açıklamada Google’ın ekonomik zorlukları aşmak için 12.000 kişiyi işten çıkardığını söyledi. Alfabe, işten çıkarılan işçilerin farklı alanlarda, kademelerde ve bölgelerde çalıştıklarını belirtti.

Google'dan kaybolan kulaklıklara büyük yenilik!

Google CEO’su ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai işten çıkarmaları çalışanlara gönderdiği bir e-postayla duyurdu ve işten çıkarmaları “bizi geleceğe hazırlamak için zor bir karar” olarak nitelendirdi. Pichai, durumun birçok yetenekli çalışanı bırakmak anlamına geldiğini bildiklerini söyleyerek şirketten ayrılmak zorunda kalanlardan özür diledi.

Son zamanlarda birçok teknoloji şirketi çalışanlarını işten çıkardı. Nihai kararın ardından Microsoft, Amazon, Meta, Twitter gibi şirketlere Google da eklendi. Geçtiğimiz yıllarda iş gücünü hızla genişleten bu şirketler, ekonomik sıkıntılar sonrasında bu tür kararları almak zorunda kaldı.

İşten çıkarmaların ardından Google, yapay zeka da dahil olmak üzere şirket için öncelikli sektörlere odaklanacağını söylüyor. Google, ABD’de işten çıkarılan kişileri zaten bilgilendirdi. Teknoloji devi, minimum 16 haftadan başlayan işten çıkarma paketleri, 2022 ikramiyeleri, kalan izin süresi ve altı aylık sağlık hizmeti sunuyor.

Zor bir yıl olan 2022’nin artçı sarsıntıları 2023’te de devam edecek gibi. Peki büyük şirketlerin işten çıkarma politikaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın