medyauzmani.com

100. yılını kutlayan Shell Türkiye’den TOGG açıklaması!

1923 yılından bu yana ülkemizde faaliyet gösteren Shell, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı ile birlikte ülkedeki faaliyetlerinin 100. yılını kutluyor. Shell bugün Türkiye’deki faaliyetleriyle 1150 istasyon68 ülkeye ihracat yapan madeni yağ ve gres üretim tesisi ve hidrokarbon arama, elektrik, doğal gaz, havacılık, denizcilik ve kimya alanlarındaki yaygın faaliyetleri ile güçlü konumunu sürdürmektedir.

Ayrıca yol güvenliği, yenilikçilik, çevre, engelsiz yaşam ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yaptığı yatırımlarda sosyal ve çevresel gelişmeyi ve ilerlemeyi desteklemektedir.

Füze istasyonları enerjisini güneşten alacak

2050 yılına kadar net sıfır enerji şirketi olma hedefiyle küresel faaliyetlerini sürdüren Shell, yeni yüzyılda da Türkiye’yi bu alanda ileriye taşıyacak çalışmalarıyla sektörel konumunu sürdürecektir. Bu bağlamda dünya görüşlerini paylaşırlar. Erdem;

“Küresel iklim eylemini ve gezegenimizin geleceği için küresel ısınmayı 1,5°C’nin altında tutma net sıfır hedeflerini destekleyen lider kuruluşlardan biriyiz. Bu doğrultuda hedefimiz 2050 yılına kadar net sıfır enerji şirketi olmaktır.

“Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin kullandıkları enerji ürünlerine düşük ve sıfır karbonlu alternatifleri belirleyip kullanmalarına ve bu ürünler için talep yaratmalarına yardımcı olmaya odaklandık.”

Bu vizyon ve tecrübeyi Türkiye’nin kalkınmasına aktarmak için Shell, enerji dönüşümünü yenilikçi ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirmek için çalışıyor ve mevcut enerji kaynaklarının bu dönüşüme hizmet etmesini sağlıyor.

Türkiye’de güneş enerjisi alanında yatırımlarına devam etmektedir. Derins’teki madeni yağ tesisine 950 kilovatlık çatı üstü güneş enerjisi sistemi kuran Shell, bugün 38 istasyonda da güneşten elektrik sağlıyor. 2023 yılı sonuna kadar da güneşten enerji alan Shell istasyon sayısını 200’e çıkarmayı hedefliyor.

TOGG Trugo ve Shell & Turcas güçlerini birleştiriyor

Net sıfır vizyonu doğrultusunda elektrikli araç şarj ihtiyaçlarına güvenilir ve sürdürülebilir çözümler sunmak için çalışan Shell, TOGG’un elektrikli araç şarj çözümleri sağlayıcısı Trugo ile stratejik bir iş birliğine başladı.

Türkiye’nin ekonomik ve çevresel kalkınması için bu işbirliğinin önemini ifade ederek, Erdem; Shell & Turcas olarak, elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz bir deneyim yaşatmak amacıyla Türk elektrikli aracı TOGG’a şarj çözümleri sunan Trugo ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladık.

TOGG Trugo ve Shell & Turcas gibi iş birliklerimiz kapsamında 81 ilde 180 kWh üstü şarjlı tüm elektrikli araç kullanıcılarına hizmet vermek için birlikte çalışacağız. 400 lokasyona 600’den fazla yüksek hızlı şarj cihazı kuracağız.

Cihazlarda yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynağı kullanacağız. Türkiye’deki tüm elektrikli araç sahiplerinin erişebileceği yüksek hızlı şarj şebekesi sayesinde kullanıcıların menzil kaygısı da ortadan kalkmış olacak” dedi.

Ahmet Erdem: “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüyle birlikte Shell’in ilkler ve yeniliklerle örülü asırlık yolculuğunu kutlamaktan gurur duyuyoruz”

1923 yılından bu yana Türkiye’nin kalkınması ve ilerlemesi için ilkleri ve yenilikleri yaptıklarını belirten Dr. Shell Türkiye Başkanı Ahmet Erdem.

“Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız 2023, aynı zamanda ülkemizde Shell operasyonlarının başlamasının 100. yılıdır. 100 yıldır ülkemizin kalkınmasının bir parçası olmaktan ve el ele yürümekten gurur duyuyoruz.” ;

100. yılımızı birlikte kutlamanın heyecan ve heyecanını yaşıyoruz. “Mobilite”, “Madeni Madde Üretimi ve Pazarlaması”, “Filo Çözümleri”, “Ticari Yakıtlar”, “Enerji ve Gaz”, “Doğal Gaz ve Petrol Arama”, “Havacılık”, “Kimya” ve “Donanmanın odaklandığı “Ülkemizin ihtiyacı olan uygulama, üretim, kadro ve operasyon” alanlarında sürekli yatırım.

Ve böylece geçtiğimiz 100 yılda ilk kurşunsuz benzin, ilk elektronik pompa, ilk elektronik araç tanıma sistemi, ilk Shell V-Power farklılaştırılmış akaryakıt, ilk Shell Club Akıllı Kart sadakat programı, ilk doğal gaz ticareti uluslararası bir kurumsal şirket, ilk konsept Premium pazar ve daha fazlası için Shell’in imzası bir ilk.

Pek çok başarıya imza attığımız bu geziyi hiç şüphesiz tüm Türkiye’nin desteğine ve güvenine borçluyuz. Bu vesileyle tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunmak isterim. Bugüne kadar olduğu gibi ikinci yüzyılımızda da Türkiye için üretmeye, ülkemizin kalkınmasına güç katmaya ve bu yolda “daima önde” olmaya kararlıyız.

Akaryakıt sektöründe bir perakende devrimi yaratmak

Dünyanın tek çatı altında faaliyet gösteren en büyük perakende markası Shell, Türkiye’de her gün 1.150 istasyonu ziyaret eden bir milyonu aşkın misafirinin yolculuklarına keyif katmaya çalışıyor.

Sunulan 800’den fazla Shell Select pazarıyla, akaryakıt istasyonlarını yolculuklar için olmazsa olmaz bir nokta olmanın ötesine taşıyor.

Shell’in sektörde bir ilk olarak hayata geçirdiği patentli deli2go markası da bu dönüşümün önemli bir parçası. Yerel, sağlıklı ve kaliteli ürünler sunan Shell, 2022 yılında 11 milyon kahve ve 5 milyon sandviç sattı.

Ahmet Erdem: Toplumsal yatırımlar yapıyoruz
Shell’in Türkiye’ye verdiği hizmetleri ticari faaliyetlerle sınırlamaması dikkat çekiyor. Erdem; “Ülkemize hizmetlerimizi ekonomik kalkınmanın ötesine taşıyor, toplumsal ve çevresel ilerleme için yenilikleri ve ilkleri hayata geçiriyoruz.

100 yıldır başta çocuklar, gençler ve özel gereksinimli bireyler olmak üzere toplumun tüm kesimleri için yol güvenliği, cinsiyet eşitliği, engelsiz yaşam ve inovasyona yatırım yapıyoruz. İşte bu bağlamda sektörde bir ilk olan Shell Kadın Enerji ile 2023 yılına kadar ülke genelinde 5.000 kadına istihdam sağlama vaadiyle 5 yıl önce yola çıktık.

Beşinci yılı tamamlamadan önce 6.800’den fazla kadın için istihdam yarattık ve sektörümüzde ve ülkemizde büyük bir dönüşüm başlattık. 70’den fazla ülkede çok zor ve farklı yol koşullarında bir milyar kilometre kat etmiş bir işletme olarak bu tecrübemizi ülkemizde yol güvenliğine adadık. Başta çocuklarımız olmak üzere herkesin yol güvenliği için çalışmaya devam ediyoruz.

TEGV Trafik Ateşböceği desteğimizle “Ufak Trafik Hatası Yok” girişimimizi şimdi de ileriye taşıyoruz. 2017 yılında sektörde bir ilk olarak engelsiz hizmet alanlarını oluşturduk. Böylece özel ihtiyaçları olan kişilerin seyahatlerine güven ve eğlence katarken, toplumsal farkındalığın artmasına da destek oluyoruz. TOFD ile uzun yıllara dayanan güçlü işbirliğimiz devam ediyor.

Dünyanın en uzun soluklu öğrenci inovasyon yarışması olan Shell Eco-Marathon’u ülkemiz gençlerinin beğenisine sunmaya devam ederken, geçen yıl Bilim Virüsü ile başladığımız gençlerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlayacak programımıza bu yıl hız vereceğiz. yeni yüzyıl için yetkinlikler kazanır.

Önümüzdeki 100 yılı inşa ederken Türkiye’nin yanında olmaya ve “birlikte hep ileriye” olmaya kararlıyız.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın